Home staging a odpowiedni dobór kolorów.

 

Barwy mają ogromny wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości, kształtują to, jak odbieramy otoczenie i w jaki sposób będziemy się w nim czuli.

 

Przygotowanie nieruchomości pod względem kolorystycznym to jedna z najważniejszych rzeczy jaką powinniśmy wykonać przed sprzedażą.

 

Odświeżenie mieszkania i odpowiedni dobór kolorów będzie miał ogromne znaczenie w procesie sprzedaży i tego w jaki sposób klienci będą odbierać naszą nieruchomość.

 

 

W home stagingu musimy brać pod uwagę gust większości osób potencjalnie zainteresowanych kupnem naszego mieszkania lub domu.

 

Najważniejszą i główną zasadą jest harmonia kolorów całego mieszkania bądź domu tak, aby przejścia tonalne barw były łagodne między poszczególnymi pomieszczeniami.

 

Barwy ścian powinny być łagodne i stonowane raczej w kolorach pastelowych, a także kompozycyjnie dopasowane do podłóg i mebli.

 

Podstawowy i główny kolor pomieszczenia powinien stanowić około 80 % wszystkich barw. Resztę, czyli około 15 % powinny stanowić meble i podłoga a zaledwie 5 % inne dodatki, które mają za zadanie wprowadzać ożywienie i kontrast w pomieszczeniach. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolor nie może istnieć bez światła. Typ i jakość światła ma bardzo duży wpływ na kolor i dlatego tak ważna jest intensywność i nasycenie barw w procesie sprzedażowym nieruchomości.

 

Jasne, harmonijne i dopasowane kolorystycznie wnętrza wpływają korzystnie na postrzeganie nieruchomości przez nabywcę co ma z kolei wpływ na szybką i zyskowną transakcję.